Zamojska starówka jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Wciąż jednak odczuwalny jest niedosyt prestiżowej infrastruktury hotelowo-konferencyjnej, która pozwalałaby zaspokoić potrzeby przybywających gości, przy pełnym wykorzystaniu unikatowych w skali Europy walorów architektonicznych. Inwestycja w zabytkowych murach Pałacu Zamoyskich ma szansę stać się lśniącą nowym blaskiem perłą Starego Miasta.

 

Przeznaczony do rewitalizacji na zasadach PPP ( Partnerstwo publiczno-prywatne), dawny pałac, należący niegdyś do rodziny Zamoyskich, z uwagi na swoją lokalizację oraz powierzchnię (6 570 m2) z dwoma przyległymi dziedzińcami, daje możliwość zaoferowania gościom  i mieszkańcom znacznie więcej niż pokoje hotelowe. Ma szansę stać się zauważalnym nie tylko w regionie, ale też na mapie Polski, ‘miejscem z klimatem’. Studium architektoniczno-konserwatorskie dopuszcza między innymi koncepcję zadaszenia dziedzińca wewnętrznego, zamieniającą go tym samym w użytkowe atrium o powierzchni 1074 m2. Dziedziniec główny to blisko 10000 m2 reprezentacyjnej przestrzeni ze starodrzewiem i wyeksponowanym centralnie pomnikiem Jana Zamoyskiego, stwarzający warunki do realizacji podziemnego parkingu, tak bardzo potrzebnego na terenie starówki.

Miasto czeka na pomysły i oferuje współpracę i wsparcie. Zaprasza inwestorów do wypracowania partnerskiej umowy, która umożliwi optymalizację podziału obowiązków, kompetencji i ryzyka. – Jesteśmy gotowi na wyzwania związane z rewitalizacją tego ważnego dla miasta miejsca - mówi Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa.

przykładowa wizualizacja pałacu

przykładowa wizualizacja pałacu

Zainwestuj w unikatowy, zabytkowy obiekt znajdujący się na terenie Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

  • około 250 000 gości z Polski i zagranicy odwiedzających rocznie zamojską starówkę
  • zróżnicowana infrastruktura turystyczna, handlowa, usługowa i oświatowa
  • w najbliższym otoczeniu: muzea, sklepy, punkty usługowe, kawiarnie, restauracje, park

 

Oferta została umieszczona w bazie:

  1. Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAiH Oferta Nr 06-286): https://baza.paih.gov.pl/offer/detail/06-286?offerId=14851  
  2. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera - Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego: https://gospodarka.lubelskie.pl/pl/tereny-inwestycyjne/zespol-rezydencjalny-palacu-zamoyskich

film promocyjny